Porvoon Urheilijat Ry - Yleisurheilu jaosto
Aloitussivu Etusivu Hippo-yleisurheilukoulu Lasten harjoitusryhmät Nuorisovalmennus Yhteystiedot
 
 
 


Etusivu » Etusivu »

31.10. Porvoon Urheilijoiden tilaisuus Pääskytien koululla

Tilaisuudessa palkittiin mm. kaudella 2016 menestyneitä urheilijoita, aktiivisia nuoria ja kaikki syksyn otteluihin osallistuneet lapset.

Ohjelmassa oli myös lasten oma tanssi/lauluesitys sekä katsaus PUn historiaan seura-asujen muotinäytöksen muodossa, jossa mannekiineinä toimivat juoksuryhmän nuoriso.

Tilaisuuden päätteeksi oli herkulliset kakkukahvit!

Kiitos kaikille tilaisuuteen osallistuneille!

TILAISUUDESSA PALKITTIIN:

KIERTOPALKINNOT                

Penan Pytty                              Sara Kuivisto
Naisurheilija                              Sara Kuivisto

Vuoden SM-juniori                     Carl Björkendahl
Ari Suhosen kest juoksija           Evita Itkonen
Naisveteraani                            Johanna Haikonen
Veteraanit                                 Jari Pekonen

Toimitsija                                  Johanna Haikonen
Viestijoukkue                            2016 SM-viestit N17 3x800m:
                                               Silja Laukkanen, Evita Itkonen, Lina Romberg

Vuoden yllättäjä                        2016 SM-viestijuokkue P15 4x800m:
                                               Kalle Hyttinen, Ville Lehtoniemi,
                                               Tuomas Tanninen, Carl Björkendahl

MUUT PALKINNOT (14-17 vuotiaat)

Vuoden kehittyjä                       Tuomas Tanninen      
Raastaja                                   Ville Lehtoniemi
Harjoittelija                                Janette Vänttinen

MATIN RUUSUTARHA

Lokakuu   Emmi Tiili
Marraskuu  Jukka Majander
Joulukuu   Hilla Vilkko
Tammikuu   Jessica Hjort, Carla Jalkanen, Nea Niemi
Helmikuu   Sara Kuivisto, Johanna Haikonen
Maaliskuu   Johanna Halonen, Ville Lehtoniemi
Huhtikuu   Rhonda Jalkanen, Janette Vänttinen
Toukokuu   Mona Jäppinen
Kesäkuu   Sara Kuivisto
Heinäkuu   Sara Kuivisto, Ari Suhonen
Elokuu   Evita Itkonen, Carl Björkendahl
Syyskuu   Kangasniemen klaani, Lidingöloppet joukkue

 

SARJOITTAIN PARHAAT (Ranking -lista)

TYTÖT                                 POJAT

8                    Brenda Jalkanen                   Anton Myrtenblad

9                    Saana Knoop                        Oiva Odiah

10                  Minni Grönlund                     Aatu Kangasniemi

11                  Jenny Eriksson                     -                    

12                  Carla Jalkanen                      Johannes Hyyti                    

13                  Jessica Hjort                         Joona Heikkerö

14                  Rhonda Jalkanen                  Carl Björkendahl

15                  Kamilla Lehtineva                  Tuomas Tanninen

Paras tyttö      Rhonda Jalkanen 200 pistettä

Paras poika    Joona Heikkerö 228 pistettä

 

ERIKOISPALKINNOT (2003-synt. ja nuoremmat)
Heittäjä           Aatu Kangasniemi

Sisupussi       Saara Eriksson
Juoksija          Anni Junttila, Niilo Mölsä
Kest.juoksija   Nea Niemi, Anni Riiheläinen
Tulokas          Jenni Natunen, Jonne Saraniemi
Aina valmis     Saga Jäntti, Sara Koskela
Hyppääjä        Suvi Knoop
Edistyjä          Siiri Untinen
Pikajuoksija    Tuuli Kiviniemi

Taistelija         Sebastian Hjort, Vadelma Vilkko
Hymytyttö       Inari Uotila
Kilpanapero    Aino Pirhonen, Sabina Luts, Brenda Jalkanen
Lady               Pinja Lindsted, Alisa Kiiski
Herrasmies     Daniel Kröger
Kannustus      Anni Rahkonen, Miina Helynen, Mathilda Oksanen

 

PUn otteluihin osallistuneet palkittiin nauhamitalilla. Osallistujia oli 131.

 

Lasten yleisurheilukoulun ohjaajille Nelli, Anna, Marianne, Riia, Sabina, Simona ja Elmira sekä lasten yleisurheiluryhmien vetäjille Pasi, Peter, Markku ja Johanna annettiin pillin harjoitusten vetämisen helpottamiseksi suurten kiitosten kera.

« Takaisin

Ota yhteyttä | pu@porvoonurheilijat.fi Sisältö © Porvoon Urheilijat Ry 2006-2009. Sivuston toteutus Whitestone Oy.