Porvoon Urheilijat Ry - Yleisurheilu jaosto
Aloitussivu Etusivu Yleisurheilukoulu Lasten kilparyhmät Nuorisovalmennus Yhteystiedot Tiedotearkisto
 
 
 

Tulokset
Etusivu »

Viimeisimmät tulokset

Tulokset ja tuloskorjaukset osoitteeseen: jukka@porvoonurheilijat.fi

HEINÄKUU 2015

29.7. Iitti-hölkkä
28.7. Pyhäselän heinäkisat Joensuu
28.7. Einarin tonni Mäntsälä
26.7. Aluemestaruus Ii
25.7. Veteraanien kansalliset Kuhmoinen
25.7. Perinneurheilun SM Pieksämäki
25.7. Heinolan kaupunkipuistojuoksu
25.7. Mondo Games Lappeenranta
25.7. pm-kilpailut Varkaus
25.7. Kaupunkimaraton Hämeenlinna
24.7. pm-kilpailut Sipoo
23.7. Vessö Rundån
23.7. Eliittikisat Joensuu
23.7. Meripäiväjuoksu Kotka
22.7. Tilastopajacup Turku
20.7. Moukarin ja painon heittokilpailut Helsinki
19.7. Porvoon huippukisat
19.7. Lapinlahden Eliittikisat
19.7. SAUL SM Maraton Savonlinna
18.7. Rajakisat Tornio
18.7. Häme Games Riihimäki
18.7. Junior Games Kouvola
18.7. Mettäkulman lenkki Momminlanjärvi
18.7. Jazz-hölkkä Pori
16.7. Hyppy- ja heittoryhmien mestaruuskilpailut Lahti
16.7. Valkean kaupungin kisat Oulu
16.7. Kesäillan kymppi Artjärvi
16.7. Forssan ratakymppi
15.7. Virtain Tähtikisat
14.7. Aluekilpailut Kannus
12.7. 150-vuotisjuhlakilpailut Orimattila
12.7. Seikkailu Triathlon Porvoo
11.7. Janakkala Games
11.7. Pirkkolajuoksu
11.7. Pukkila hölkkä
10.7. Linnahölkkä Hämeenlinna
4.7. SM-viestit Seinäjoki
4.7. Mikkeli juoksu
1.7. Puuhamaacup Janakkala
1.7. Lival Games Sipoo

KESÄKUU 2015

30.6. Self-transcendence Helsinki
27.6. SAUL SM-kisat
27.6. Paavo Nurmi maraton
27.6. Peten Puolikas
25.6. Kuula- ja kiekkokarnevaalit Kokemäki
25.6. Jämsän lajikarnevaali
23.6. Väläkän lenkki
21.6. Saanan vuorijuoksu
21.6. Juhannuskisat Saarijärvi
21.6. Juhannushölkkä Box
19.6. Juhannuskisat Keuruu
19.6. Juhannuskisat Somero
17.6. Tilastopajacup Turku
17.6. Kansalliset Hyvinkää
17.6. Jannen Iltalenkki Elimäki
15.6. Aluemestaruusviestit Porvoo
13.6. Karjala Maraton
13.6. Suvi-ilta Forssa
12.6. Youth Athletics Games Espoo
11.6. Jyväskylä Games
10.6. Nuorten eliittikisat Nurmijärvi
8.6. Pk-kisat Vantaa
8.6. Pk-kisat Tornio
7.6. Tähtikisat Raasepori
7.6. HKV:n aikuisten avoimet kansalliset
7.6. Susihölkkä Sipoo
7.6. Halkian hölkkä
6.6. Trail Run Porvoo
6.6. Junior Games Hämeenlinna
6.6. Helsinki Half Marathon
3.6. Lasten Olympialaiset Porvoo

TOUKOKUU 2015

31.5. Junnujen pm-viestit
30.5. Stockholm Marathon
27.5. Grefun metsämaili Hamari
24.5. pm-ottelut Riihimäki
24.5. Espoo Challenge Tähtikisat
23.5. Erkylänjärven ympärijuoksu
23.5. Porvoon Puistojuoksut
18.5. Maanantaikisat Porvoo
17.5. SAUL kansalliset Kouvola
17.5. Kevätheitot Porvoo
17.5. Riksun rinkikisat
16.5. Helsinki City Run
9.5. SM-maastot Imatra
9.5. Kuopion 6h juoksu
9.5. Espoonlahden heittokisat
3.5. Nevaksen Juoksu Sipoo
3.5. Praha Maraton
2.5. Maastot Pieksämäki
2.5. Maastot Lohja
2.5. Aulankojuoksu Hämeenlinna

HUHTIKUU 2015

26.4. Länsiväyläjuoksu
25.4. Aunelan testijuoksu II
24.4. Personal Best heittokista Lahti
18.4. Espoonlahden heittokisat
18.4. SM-maantie Siuntio
12.4. Eetun kymppi
11.4. OP Junior GP Helsinki
7.4. Spring Cup Siuntio
6.4. Munahölkkä Metsäkylä
4.4. Aunelan testijuoksu 1

MAALISKUU 2015

29.3. Keväthallikilpailut Helsinki
29.3. Viisarinkääntöhölkkä Seinäjoki
21.3. Junior Indoor Jyväskylä
21.3. Run4Fun talvijuoksusarja Lohja
15.3. 11-9-v. pm-kilpailut Helsinki
15.3. Barcelona Marathon
14.3. Aktia Cup Vantaa
7.-8.3. SAUL SM-hallit Jyväskylä
7.-8.3. FJG, Tampere

HELMIKUU 2015

28.2. Keihään aluekilpailut Tampere
21.-22.2. SM-hallit Tampere

21.-22.2. Finlandiahiihto
19.2. Personal Best Pajulahti
15.2. Lahden seudun yu-kisat
14.2. Hallimaaotttelu Norja
14.2. Juniorihallit Turku
8.2. Pajulahden leiriottelut
8.2. Media Maraton Orihuela
7.2. Uudenmaan 15-9 v pm-kisat
7.2. Aktia Cup
4.2. Botnia Games
2.2. Tähtien kisat Tampere
1.2. Hyppysprintit Hyvinkää

TAMMIKUU 2015

31.1. Liikuntamyllyn 15-vuotisjuhlakisat
27.1. SAUL hyppykisat Helsinki
25.1. Rainbow Falls San Fransicso
25.1. Etelä-Savon pm-kisat
24.1. SAUL veteraanien vauhdittomat SM
24.1. Nåid pm-kisat Helsinki 
18.1. Junnuviestit, Helsinki
17.1. Mikkelin talvijuoksusarja
17.1. Hallikarnevaalit, Helsinki
17.1. Talvijuoksusarja, Lohja
12.1. Veteraanien vauhdittomat hypyt, Helsinki
10.1. Aktia Cup 3, Vantaa

JOULUKUU 2014

31.12. Orimattilan yöjuoksu
31.12 Hakunilan uuden vuoden juoksu
21.12. Tacoronte half marathon
20.12. Talvijuoksusarja Lohja

17.12. Omat ottelut

13.12. Aktia Cup 2 Vantaa
6.12. Itsenäisyyspäivän kisat Otaniemi

6.12. Hyvä Suomi juoksu Kerava
5.12. Itsenäisyydenpäivän ratakisat Espoo

MARRASKUU 2014

30.11. Los Montesinos
30.11. Marrashallit Helsinki

23.11. Sportia-nuorisohallikisat Pajulahti

23.11. Bislett 24h indoor challange

22.11. Talvijuoksusarja Lohja
16.11. OP Junior GP Helsinki
14.11. Aktia Cup Vantaa

13.11. Veteraanikisat Loviisa
8.11. PM-maastot Vantaa
2.11. Kuivannon kymppi

LOKAKUU 2014

26.10. Frankfurt Marathon
25.10. Maastojuoksun PM-katsaus
25.10. Syysmaraton Kaarina
19.10. Amsterdam Marathon
19.10. Kotojärven ympärijuoksu

18.10. Kankaanpään maraton

12.10. Vantaan Maraton
11.-12.10. Espoonlahden heittokisat
11.10. Puistojuoksut 4/4

5.10. Lokakuun kymppi Tolkkinen

SYYSKUU 2014

28.9. Espoonlahden heittokisat
28.9. Pääkaupunkijuoksu
28.9. Berlin Marathon

27.9. Espoonlahden heittokisat
27.9. Lidingöloppet

27.9. Puistolajuoksu
26.9. Sparthalon Ultra
21.9. Rantamaraton Espoo

21.9. Paloheinäjuoksu

21.9. Huuvarin hölkkä

20.9. Kuortaneen maastofinaalit
20.9. Joutseno Puolimaraton

14.9. SEB Tallinn Marathon
14.9. SM-maantiejuoksut Tampere

14.9. Lasse Viren hölkkä Myrskylä
14.9. Asemajuoksu Riihimäki
13.9. pm-ottelut Hyvinkää

10.9. Aluekilpailut Vantaa

7.9. Porvoon syysheitot

6.9. Puistojuoksut 3/4

2.9. PUn 3-ottelut

ELOKUU 2014

31.8. Porvoon Mitalla juoksut
30.8. MidNightRun Helsinki
30.8. Reiskan maraton Pyhtää
30.-31.8 Ruotsi-ottelu Helsinki
27.8. TilastopajaCup Turku

27.8. Grefun metsämaili
26.8. Veteraanien EM-kisat Turkki
25.8. Maanantaikisat

24.8. Eliittikisat Tampere

24.8. Hippojuoksut Porvoo
23.8. Puuhamaajuoksu
23.8. RKL-mestaruuskisat Porvoo
22.-24.8. SM-kisat 14-15v Raisio

22.-24.8. SM-kisat 16-17v Kotka
20.8. Tähtikisat Hämeenlinna
20.8. Vasakisa Porvoo

18.8. Kansalliset Vantaa

17.8. Tähtikisat Espoo
16.8. Helsinki City Maraton

16.8. Kustaan kymppi Janakkala
11.8. Maanantaikisat

9.-10.8. pm-kilpailut Lohja
9.8. Miniottelut 9-v Lohja
9.8. Aikuisurheilun SM Jyväskylä

6.8. Etelä-Suomen kansalliset Tuusula
6.8. Pirkkalan hölkkä

3.8. PU Veteraanikisat

2.8. Kaupunkimaraton Hämeenlinna

1.-3.8. Kalevan kisat Kuopio

HEINÄKUU 2014

31.7. Einarin tonni Mäntsälä
30.7. Susikisat Sipoo
29.7. Energiatonnit

27.7. 19- ja 17-v. Aluemestaruuskilpailut Espoo

27.7. Ohkola hölkkä

24.7. Meripäiväjuoksu Kotka

22.7. Nuorten eliittikilpailut Valkeakoski

20.7. Savo Games Lapinlahti
19.7. Lohja Junior Games

17.7. Vessö Rundån
16.7. pm-kilpailut Tampere
15.7. Veteraanien kansalliset kilpailut

13.7. Huippukisat Porvoo

13.7. Eliittikisat Kuortane
12.7. Janakkala Games

12.7. Pukkila-hölkkä
5.7. Anun Maraton Tampere
5.7. Veteraanien kansalliset Kouvola
5.7. Oordegem Belgia

5.7. SM-viestit Lahti
1.7. Inkeri-kisat Imatra

 

Vanhemmat tulokset löytyvät sivun reunasta 

 

palkinnot

 

 

Katso myös

Tulokset 2015
Tulokset 2014
Tulokset 2013
Tulokset 2012
Tulokset 2011
Tulokset 2010
Tulokset 2009
Tulokset 2008
Tulokset 2007
Tulokset 2006

Ota yhteyttä | pu@porvoonurheilijat.fi Sisältö © Porvoon Urheilijat Ry 2006-2009. Sivuston toteutus Whitestone Oy.