Porvoon Urheilijat Ry - Yleisurheilu jaosto
Aloitussivu Etusivu Yleisurheilukoulu Valmennus Toiminta-ajatus Yhteystiedot Tiedotearkisto
 
 
 

Sisulisäranking 2014
Etusivu » Tilastot »

PISTEET 2014      
Lopputilanne 28 kisan jälkeen sijoitus- pisteet osallistumis- pisteet yhteis- pisteet
         
T11 Jessica Hjort 03 204 98 302
P11 Joona Heikkerö 03 167 101 268
P09 Eino Riiheläinen 05 132 98 230
T11 Anni Riiheläinen 03 67 101 168
T14 Ada Jalkanen 00 91 68 159
P13 Tuomas Tanninen 01 90 68 158
T12 Rhonda Jalkanen 02 84 57 141
T12 Hilla Vilkko 02 86 53 139
T10 Nea Niemi 04 77 58 135
T09 Aada Tauriainen 05 54 76 130
T12 Janette Vänttinen 02 66 61 127
P15 Robin Jalkanen 99 68 53 121
T10  Carla Jalkanen 04 57 59 116
T14 Evita Itkonen 00 36 63 99
T09 Jenny Eriksson 05 38 58 96
P08 Sebastian Hjort 08 33 55 88
T15 Janita Smidtslund 99 33 53 86
T14 Pinja Niemi 00 28 54 82
T08 Iitu Riiheläinen 07 26 51 77
P08 Aatu Kangasniemi 06 36 41 77
T10 Iida Nyman 04 30 43 73
T13 Sabina Tuovinen 01 39 33 72
T08 Tilda Tauriainen 08 25 45 70
T08 Brenda Jalkanen 08 18 52 70
T08 Ella Vasama 05 36 33 69
P11 Rasmus Eriksson 03 27 39 66
T14 Lina Romberg 00 21 45 66
T11 Nea Vasama 03 30 33 63
T08 Anna-Lydia Nyman 07 24 33 57
T09 Siiri Untinen 05 9 44 53
T15 Annika Suhonen 99 25 25 50
T10 Saga Jäntti 04 25 22 47
T15 Riia Tanninen 99 16 28 44
T12 Edit Vänskä 02 10 29 39
T09 Isabel Vänskä 05 9 29 38
T13 Clemence Uwamahoro 01 14 21 35
T11 Anni Rahkonen 03 16 18 34
T09 Sofia Luts 05 8 21 29
T08 Sabina Luts 08 6 21 27
P08 Anton Karlsson 08 17 9 26
P11 Mikael Myllys 03 10 15 25
T12 Sandra Luts 02 8 16 24
P12 Ilari Heijari 02 9 11 20
T11 Lotta Malm 03 2 18 20
P12 Anton Paljakka 02 14 5 19
T10 Aino Heijari 04 8 11 19
P11 Valtteri Hanska 03 9 10 19
P08 Elias Heijari 06 7 11 18
P15 Eric Lönnström 99 5 13 18
P08 Andreas Salminen 09 9 9 18
T09 Tuuli Kiviniemi 05 6 11 17
P12 Benjamin Fransen 02 10 6 16
P10 Robin Fransen 04 10 6 16
T08 Pinja Lindstedt 08 7 9 16
P12 Niila Hulsi 02 10 6 16
T11 Noora Pellikka 03   15 15
T08 Sara Koskela 06 6 9 15
T08 Vilma Immonen 09 9 6 15
P10 Elias Lönnström 04 8 6 14
T10 Isla Hällström 04 1 13 14
T12 Meri Kahila 02 5 9 14
P08 Niilo Koskela 06 8 6 14
T11 Reetta Kytösyrjä 03 4 9 13
T11 Ada Kiiski 03 2 11 13
P08 Oliver Hallikainen 08 7 6 13
T08 Joanna Kyytsönen 08 3 9 12
P11 Amos Vilkko 03 2 10 12
T08 Veera Hagelberg 09 3 9 12
T12 Noora Nieminen 02 3 9 12
P08 Arttu Vainio 09 6 6 12
P08 Niilo Mölsä 06 6 6 12
P08 Henri Varsamäki 07 5 6 11
T08 Alisa Kiiski 07 5 6 11
T08 Alina Broman 09 5 6 11
P15 Ville Sevelius 99   10 10
T09 Inari Uotila 06   10 10
P11 Santeri Kortejärvi 03 2 8 10
P08 Joonathan Law 08 4 6 10
T08 Oona Riiheläinen 09 3 6 9
T08 Opri Jylhä 06 3 6 9
P09 Arttu Ronkainen 05 3 6 9
T08 Emma Laine 08   9 9
P08 Henri Hätönen 08 3 6 9
T08 Julia Frejborg 06 2 6 8
T10 Melissa Lönnström 04 5 3 8
P08 Lauri Kortejärvi 07 5 3 8
P08 Linus Leivo 09 5 3 8
T08 Mia Helenius 09 5 3 8
T08 Malania Nybom 08 2 6 8
P08 Ville Vaittinen 08 2 6 8
P08 Alex Broman 08 2 6 8
P08 Aapo Heikkilä 09 2 6 8
T08 Anna Ulmanen 08 2 6 8
T08 Jasmin Law 09 2 6 8
T08 Cilla Vahtola 09 2 6 8
T08 Ada Ulman 09 5 3 8
T08 Helmi Saxlund 09 5 3 8
P08 Manu Puukilainen 08 4 3 7
T10 Sara Tiihonen 04 4 3 7
P08 Kriss Kevin 08 4 3 7
T08 Emmi Ilomäki 08 1 6 7
P08 Hjalmar Virkki 08 4 3 7
P08 Linus Othman 08 3 3 6
T08 Emilia Freijborg 08   6 6
P09 Venne Tiihonen 06 3 3 6
P08 Paulus Ojala 07 3 3 6
T12 Ronja Markusson 02 3 3 6
T08 Sini Kiviniemi 08   6 6
T08 Fanny Törmänen 06   6 6
T08 Anni Forsblom 08   6 6
T08 Kerttu Rusanen 08   6 6
P08  Timi Forsblom 09   6 6
P08 Elias Sepäntalo 09   6 6
P08 Oskari Vaittinen 09   6 6
P08 Victor Haroner 09 2 3 5
P08 Milan Pekkalin 09 2 3 5
P09 Vili Sundström 06 2 3 5
T13 Stella Ceder 01   5 5
P15 Aleksanteri Hanska 99   5 5
P10 Eino Siljamo 04   5 5
T13 Eveliina Hanska 01   5 5
P08 Kasper Backman 06   5 5
P11 Oliver Backman 03   5 5
T09 Sylvia Lehesvirta 05   5 5
T08 Vadelma Vilkko 07   5 5
T08 Aino-Alina Vilkko 07   5 5
T08 Matilda Tuomi 06 1 3 4
T08 Meeri Lietosaari 06 1 3 4
T12  Höbe-Liis Veskimäe 02 1 3 4
T09 OIivia Vahtola 05 1 3 4
T12 Tiia Syrjänen 02 1 3 4
P08 Milo Juumajärvi 08 1 3 4
T08 Linnea Leivo 08 1 3 4
T08 Emma Kangasniemi 08 1 3 4
P08 Max Helenius 09 1 3 4
P08 Mats Villem Keskimäe 09 1 3 4
T08 Minna Puukilainen 09 1 3 4
T08 Mindy Pekkalin 1 3 4
T12 Marisa Klemoa 02 1 3 4
T04 Anna Ritari 04 1 3 4
T08 Olivia Lampila 08 1 3 4
P08 Selim Stengård 08 1 3 4
T08 Milla Nevalainen 06 1 3 4
P08 Valtteri Hyytiä 06 1 3 4
T08 Lily Petterson 10 1 3 4
P08 Emil Vainionpää 09 1 3 4
P08 Viktor Hagner 09 1 3 4
T08 Olivia Luoma 08 1 3 4
T08 Iida Vainionpää 08   3 3
T11 Ella Nevalainen 03   3 3
T10 Marika Metsänen 04   3 3
T08 Laura Varsamäki 06   3 3

 yhteensä 152 nimeä




 

Sisulisärankin sijoitus- ja osallistumispisteet vuonna 2014 lasketaan seuraavista kisoista 

Sijoitus  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. osallistumispisteet
Kisat                  
PU-mestaruus (3 kpl) 5 4 3 2 1 1 1 1 3
Aunelan lenkit (2 kpl) 5 4 3 2 1 1 1 1 3
Maanantaikisat (4 kpl) 5 4 3 2 1 1 1 1 3
Energiatonni 7 5 4 3 2 1 1 1 3
Vasakisat 7 5 4 3 2 1 1 1 3
Piirin mestaruus (6 kpl) 15 10 7 5 4 3 2 1 5
SM-kisat 14-15 v (2 kpl) 40 30 25 20 15 10 8 6 10

 

VUODEN 2014 PARHAAT    
Synt. Tytöt   Pojat
2006 Iitu Riiheläinen 07   Sebastian Hjort 08
2005 Aada Tauriainen   Eino Riiheläinen
2004 Nea Niemi   Robin Fransen
2003 Jessica Hjort   Joona Heikkerö
2002 Rhonda Jalkanen   Ilari Heijari
2001 Sabina Tuovinen   Tuomas Tanninen
2000 Ada Jalkanen    
1999 Janita Smidtslund   Robin Jalkanen
       
Paras tyttö Jessica Hjort 302 pistettä  
Paras poika Joona Heikkerö 268 pistettä  

 

 

PU mestaruuskisat: Moniottelut 8-11 v 28.5. ja 3.9.
Lajeissa lasketaan sijoituspisteet ja 3 tai 5 osallistumispistettä päivää kohti.
Vain kaksi parasta lajia huomioidaan päivää kohti, mikäli lajeja on enemmän.
Viesteissä ja joukkueissa lasketaan 5 osallistumispistettä päivää kohti.
Puistojuoksu (3 kertaa) 18.5, 8.6, 7.9 lasketaan vain 5 osallistumispistettä.

 Taulukon perusteella valitaan (8-15 v)
- PU:n paras sisulisäikäinen tyttö- ja poikaurheilija
- Ikäkausittain seuran paras tyttö- ja poikaurheilija
- Lisäksi muita erikoispalkintoja (huomioidaan myös osallistuminen)

  

 RANGING LISTAN KISAT 2014 (Uudy:n tilanne 1.1.2014)

(Ranking pisteissä huomioidaan yhteensä 26 kisaa)

19.1 +Junnuviestit 9-15, Liikuntamylly
01.3 +Pm Junnuhallit 9-15, Liikuntamylly
05.4 +Pm Maantiejuoksut 9-15, Helsy/Eläintarha (?)
06.4 +Aunelan testijuoksut 1. Niko
20.4 Aunelan testijuoksut 2. Jari
03.5 Pm Maastot 9-15, Nåid/avoin (?)
17.5 Puistojuoksu 1. 2,5 km lapset ja 5 km, Johanna (koulujen mestaruus?)
18.5 Kevätheitot, Akilles/PU, Peter
26.5 Maanantaikisat 1. Akilles/PU, Peter
24.5 Pm Junnuottelut 1. 9-15, Vihti
08.6 Pm Junnuviestit 9-15, KUY
09.6 Maanantaikisat 2. Akilles/PU, Peter
07.6 Puistojuoksu 2. 2,5 km lapset ja 5 km, Johanna
10.6 PU-ottelut 1. Emmi
5-6.7 SM-viestit (15 v), Lahti
29.7 Energiatonni kentällä, Peter
11.8 Maanantaikisat 3. PU, Peter/Akilles
11-12.8 Pm 14-15 v, KUY
16-17.8 Pm Junnut 9-13, Lohja
20.8 Vasakisat 9-13, Akilles/PU, Peter
22-24.8 SM (14-15 v), Raisio)
02 Pm Junnuottelut 2. 9-13, Riihimäki
25.8 Maanantaikisat 4. PU, Peter/Akilles
02.9 PU-ottelut 2. Hamari, Emmi
06.9 Puistojuoksut 3. 2,5 km lapset ja 5 km, Johanna
07.9 Syysheitot Akilles/PU
+ merkityt kisat mukana pisteissä 6.4 mennessä

Katso myös

Sisulisäranking 2013
Sisulisäranking 2012
Sisulisäranking 2011

« Takaisin

Ota yhteyttä | pu@porvoonurheilijat.fi Sisältö © Porvoon Urheilijat Ry 2006-2009. Sivuston toteutus Whitestone Oy.