Porvoon Urheilijat Ry - Yleisurheilu jaosto
Aloitussivu Etusivu Hippo-yleisurheilukoulu Lasten harjoitusryhmät Nuorisovalmennus Yhteystiedot Tiedotearkisto
 
 
 

Sisulisäranking 2016
Etusivu » Tilastot »

PISTEET 2016 (9)    sijoitus- osallistumis- yhteis-
(8-15 v yhteensä 22 kisaa)   pisteet pisteet pisteet
         
P13 Joona Heikkerö 03   66 37 103
T14 Rhonda Jalkanen 02   45 25 70
T08 Brenda Jalkanen 08   40 29 69
P10 Aatu Kangasniemi 06   40 16 56
T15 Kamilla Lehtineva 01   29 18 47
T13 Carla Jalkanen 04   30 13 43
T10 Jenny Eriksson 05   8 28 36
P10 Niilo Mölsä 06   15 18 33
T09 Saana Knoop 07   16 16 32
T09 Minni Grönlund 07   17 13 30
T10 Tuuli Kiviniemi 06   22 8 30
T12 Johannes Hyyti 04   13 13 26
P08 Sebastian Hjort 08   17 8 25
T13 Nea Niemi 04   10 15 25
T11 Suvi Knoop 05   5 16 21
T13 Jessica Hjort 03   15 5 20
T09 Alisa Kiiski 07   10 10 20
T10 Saara Eriksson 06   4 15 19
T13 Anni Riiheläinen 03   8 10 18
T08 Sabina Lutz 08   9 8 17
T14 Janette Vänttinen 02   10 5 15
P15 Tuomas Tanninen 01   5 10 15
T10 Inari Uotila 06   7 8 15
P15 Ville Lehtoniemi 01   - 15 15
P08 Anton Myrtenblad   11 3 14
P08 Luka Soiramo 10   5 8 13
T08 Aino Pirhonen   9 3 12
T15 Clemence Uwamahoro 01     10 10
P08 Liam Blom   7 3 10
P10 Otso Sainio 06   7 3 10
T14 Hilla Vilkko 02   4 5 9
P09 Vertti Ketonen 07   6 3 9
T12 Aino Heijari 04   6 3 9
T13 Jenni Natunen 03   3 5 8
T12 Melissa Lönnström 04   5 3 8
T14 Elsa Eriksson 02   5 3 8
T12 Saga Jäntti 04   5 3 8
P08 Anton Heikkerö   5 3 8
P08 Alex Ahlgren   5 3 8
T14 Edit Vänskä 02   2 5 7
T08 Sini Knoop 12   4 3 7
T09 Vadelma Vilkko 07   4 3 7
P09 Arttu Ollikainen 07   4 3 7
P10 Olli Mäenpää 06   4 3 7
P10 Toni Kahila 06   4 3 7
T11 Siiri Untinen 05   3 2 6
T14 Meri Kahila 02   - 5 5
T13 Anni Rahkonen 03   - 5 5
P08 Jasper Paavola   2 3 5
T12 Ida Söderström 04   2 3 5
T11 Katariina Sahlblom 05   2 3 5
T10 Armi Piispanen 06   2 3 5
T10 Cilla Lainen 06   2 3 5
T09 Mathilda Oksanen 07   2 3 5
P10 Oliver Kallonen 06   2 3 5
P10 Daniel Kröger 06   2 3 5
T08 Julia Marin 08   2 3 5
T08 Rosa Söderström 08   2 3 5
T08 Elna Siljamo 08     5 5
T11 Veera Vesterbacka 11     5 5
P08 Rasmus Tyni 08     5 5
T13 Ada Kiiski 03     5 5
P08 Emil Yli-Jyrä 08     5 5
T08 Venla Heikkinen 08   1 3 4
T09 Verna Ketonen 07   1 3 4
T09 Aino Jokkala 07   1 3 4
T10 Sara Koskela 06   1 3 4
T11 Isabel Vänskä 05   1 3 4
T12 Anna Ritari 04   1 3 4
P08 Jonne Saraniemi 08   1 3 4
P08 Juuso Lapveteläinen 09   1 3 4
P08 Mats Veskimäe 09     3 3
P08 Julius Sinkko 08     3 3
P08 Aapo Odiah 09     3 3
P08 Kristian Räisänen 09     3 3
P08 Olega Obi 09     3 3
P08 Julius Kallonen 08     3 3
P08 Arttu Vainio 09     3 3
P08 Nathan Matilainen 08     3 3
P08 Aamos Valve 08     3 3
P08 Veeti Haukilahti 09     3 3
P08 Leo Vilkki 09     3 3
P08 Niko Hirvonen 08     3 3
P08 Arttu Ranta-Aho 09     3 3
T08 Emma Kangasniemi 08     3 3
T08 Joanna Kyytsöne 08     3 3
T08 Olivia Mäenpää 08     3 3
T08 Ella Nivakoski 08     3 3
T08 Mila Muona 09     3 3
T08 Iida Sorri 08     3 3
T08 Elvi Ritzmo 08     3 3
T08 Enni Jokkala 09     3 3
T08 Mikaela Härkönen 09      3 2
T08 Alissa Vänskä 08     3 3
T08 Emma Viileinen 08     3 3
T08 Emma Laine 08     3 3
T08 Liina Kuusitunturi 09     3 3
T08 Siina Stengård 08     3 3
T08 Veera Lavonen 08     3 3
T08 Peppi Tyni 09     3 3
T08 Ada Myrtenblad 08     3 3
T08 Tinja Vikla 08     3 3
T08 Katarina Ruotsalainen 08     3 3
T08 Vilma Heikkinen 08     3 3
T08 Fanny Ilomäki 08     3 3
T08 Mirella Myllynen 08     3 3
T08 Ann-Sofie Sinkko 08     3 3
T08 Adele Kröger 09     3 3
T08 Mimosa Mäki 09     3 3
T08 Alisa Lahti 09     3 3
T09 Ida Spring 07     3 3
T09 Venla Karjalainen 07     3 3
T10 Minttu Enberg 06     3 3
T10 Ava Leppiviita 06     3 3
T10 Sara Lind 06     3 3
T10 Ida Kuntsi 06     3 3
T11 Enni Salo 05     3 3
T11 Laura Varsamäki 05     3 3
T11 Miina Helynen 05     3 3
T11 Venla Pursiainen 05     3 3

 

 

Seuraavat kisat:

Pm-junnuviestit, Janakkala 28.5
Porvoon viikkokisa 2, Porvoo 2.6

  

 

 

SIJOITUS- JA OSALLISTUMISPISTEET LASKETAAN SEURAAVISTA KISOISTA:

                   
Sijoitus 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Osallistumispisteet 
                   
                   
PU-mestaruusottelut 1 kpl 5 4 3 2 1 1 1 1 3
Aunelan lenkit 2 kpl 2.4. ja 23.4. 5 4 3 2 1 1 1 1 3
Porvoon viikkokisat 4 kpl 7 5 4 3 2 1 1 1 3
Heittokisat 2 kpl 15.5. ja 17.9. 7 5 4 3 2 1 1 1 3
Energiatonnit 7 5 4 3 2 1 1 1 3
Porvoon huippukisat 24.7. 7 5 4 3 2 1 1 1 3
Vasakisat 17.8.  7 5 4 3 2 1 1 1 5
Piirin mestaruus 6 kpl 15 10 7 5 4 3 2 1 5
SM-kisat 14-15 v 3 kpl 40 30 25 20 15 10 8 6 10

 

PU mestaruuskisat: Moniottelut 5-11 v
Lajeissa lasketaan sijoituspisteet ja 3 tai 5 osallistumispistettä kisaa kohden.
Vain kaksi parasta lajia huomioidaan kisaa kohden päivässä, mikäli lajeja on enemmän.
Viesteissä ja joukkueissa lasketaan 5 (SM kisat 10) osallistumispistettä päivää kohti.
Puistojuoksu (2 kertaa) lasketaan vain 5 osallistumispistettä.

 

Huom: Pm-sisulisäkisoissa huomioidaan vain piirin urheilijat.

Taulukon perusteella valitaan (8-15 v)
- PU:n paras sisulisäikäinen tyttö- ja poikaurheilija
- Ikäkausittain seuran paras tyttö- ja poikaurheilija
- Lisäksi muita erikoispalkintoja (huomioidaan myös osallistuminen)

 

 

 

Katso myös

Sisulisäranking 2015
Sisulisäranking 2014
Sisulisäranking 2013
Sisulisäranking 2012
Sisulisäranking 2011

« Takaisin

Ota yhteyttä | pu@porvoonurheilijat.fi Sisältö © Porvoon Urheilijat Ry 2006-2009. Sivuston toteutus Whitestone Oy.